Nejčastější dotazy :

Používáte v produktech medicinální houby, mohou mít vedlejší účinky na organismus?

Ano, medicinální houby používáme, výhradně z vlastních zdrojů nebo z námi kontrolované produkce. Tím eliminujeme nebezpečí kontaminace a tedy i možných negativních účinků. Samozřejmě, jako každou potravinou, lze se i houbami předávkovat. Naše doporučená dávka se pohybuje v rozmezí 2-6 g sušených hub (nebo extraktů) z produktové řady pro dospělého na den. Nejčastějším vedlejším účinkem bývá např. průjem, což je ale fakticky jen důkaz rychlé detoxikace organismu.

Mohu Vaše produkty vzájemně kombinovat?

Ano, je to velmi vhodné. Kombinací lze docílit mnohem širší paletu pozitivních účinků. Např. si denně dát šálek EPICAO a oběd či večeři posypat naším posypem.

Působí vaše produkty i jako prevence?

Samozřejmě, prevence je naším cílem. Dobře vyživený organismus má dostatečně silnou rekonstrukční a imunitní sílu případným problémům předcházet nebo je okamžitě vyřešit.

Mohu používat Vaše produkty v průběhu onkologické léčby?

Ano, houby se již po tisíciletí používají např. v tradiční čínské medicíně jako součást léčby. Současná medicína v Japonsku houby naopak běžně používá jako doplňující imunitní léčbu při onkologických onemocněních. Vždy ale konzultujte použití hub se svým lékařem nebo zkušeným terapeutem.

Mohu Vaši kosmetiku požívat i pro děti?

Ano, dokonce za původem naší kosmetiky byly naše děti, kdy jsme hledali čisté přírodní produkty, když byly malé a následně, když je trápila puberta a akné.

Jaký je rozdíl mezi mezi sušenými houbami a extraktem?

Extrakty bývají podstatně silnější a záleží na typu použitého rozpouštědla, kdy je obvykle rozpuštěna pouze část účinných látek. Takže se nejedná o komplex, jaký je obsažen v houbě. Na druhé straně jsou však extrakty několikanásobně účinnější a hlavně dosahují větší vstřebatelnosti organismem, které běžnou konzumací nedá dosáhnout. Základní extrakty jsou vodné a lihové. Často je vhodné kombinovat všechny typy zpracování pro dosažení optimálního účinku.

Jak dlouho mohu používat vaše produkty?

Běžné denní používání jako součást normální stravy, alespoň 3 – 5 x týdně, kdy slouží jako prevence lze užívat dlouhodobě.

V případě akutních problémů lze doporučenou denní dávku navýšit až na trojnásobek, maximálně však na dobu 10 dnů. V tomto případě doporučujeme individuální konzultaci.

V případě konkrétního zdravotního problému doporučujeme konzultaci s lékařem či zkušeným terapeutem.

Proč používáte sůl a přírodní sladidlo?

Sůl i přírodní třtinovou šťávu či jiné sladidlo používáme jako přirozené nosiče účinných látek pro zvýšení biologické dostupnosti.

Mohu se vašimi produkty předávkovat?

Ano, každou potravinou se lze předávkovat. Proto uvádíme vždy doporučenou denní dávku.

Mohu vysadit léky, když mi Vaše produkty upravily hladinu krevního cukru a tlak?

Doporučujeme se vždy poradit s Vaším lékařem či terapeutem.

Co si máme přinést na konzultaci?

Ideálně aktuální výsledky včetně absolvovaných laboratorních testů, seznam užívaných léků a napište si váš komplatní jídelníček za poslední týden.

Jak dlouho je nutné dodržovat Vámi nastavený ozdravný režim?

Nejedná se pouze o léčebný proces, ale o životní styl, který vede k normálnímu stavu a tím je zdraví a vitalita. Každý den se počítá 🙂