Zkušenosti klientů

Mozková mrtvice

14.3.2018   Markétu jsem poznal, když mně propustili z nemocnice (v 50 letech)jako zdravého po mozkové mrtvici (krvácení do mozkové pleny). Byl jsem sice bez postižení, jako je neschopnost mluvit, ochrnutí končetiny či podobně, ale zato mně neustále pronásledovala obrovská únava a silná bolest hlavy.

Zatím co zdravotní sestra u lékaře mi oznámila, že si jenom stěžuji, Markéta intuitivně poznala, co potřebuji. Nejdříve jsme si chvíli povídali, aby poznala, co a proč mi je. Během rozhovoru mi dala v té chvíli asi to nejdůležitější, co jsem potřeboval. To je naděje že se z toho dostanu a zase budu zdravý.

A potom to začalo, nejprve energetizující masáž a potom plno výživových doporučení. Začalo to mixováním smoothie, vynecháváním některých druhů potravin až po speciální výživové doplňky. Na všechno měla řešení. Postupně mi pomohla předělat nejen celý jídelníček, ale i celý přístup k životu. To co jsem se od ní naučil, dodržuji dodnes. A podotýkám v plném zdraví.

Podobnou zkušenost měl potom i můj syn. Tomu lékaři diagnostikovali schizofrenii s nevratnými následky v oblasti intelektu. Prošel podobným procesem a do roka ukončil VŠ v oboru informatika.

Markéto, děkujeme.

Následky autonehody

Měl jsem autonehodu a po propuštění z nemocnice jsem trpěl úpornými bolestmi páteře. Nic nepomáhalo. Trvalo to již mnoho měsíců, bral jsem silné léky na bolest a antidepresiva. Manželka mě poslala za Vámi, přišlo mi jako blbost léčit bolest páteře stravou, ale byl jsem tak zoufalý, že jsem to zkusil. Po první návštěvě jsem byl jak v Jiříkově vidění. Nesl jsem si seznam co jíst a nejíst a paní Markéta mě ošetřila páteř. Záda po mnoha měsících nebolela!!! Vydrželo to jen několik dní, ale měl jsem naději. Pustil jsem se do každodenního lisování zeleninových šťáv a pravidelně jsem docházel na ošetření. Je to již 4 roky zpátky. Odšťavňovač je mým nejlepším přítelem, na ošetření páteře chodím již jen jednou za čas. Vrátil jsem se do práce i ke sportu.

Jan, 49 let

Hemeroidy

27.5.      Jsem normální muž . Je mi 48 let. V roce 2014 jsem byl- z obavy z možných dědičných predispozic k rakovině, v specializované klinice na celkovém vyšetření . Chtěl jsem získat osvětlení stávajících problémů a neduhů (nespavost, časté problémy s bolestí hlavy,lehké problémy s vylučováním) a nechat si udělat odběr krve pro všechny možné rozbory, abych věděl na čem jsem. Vše proběhlo dobře a naštěstí rozbory vyšly relativně dobře.  Byla mi také vzhledem k věku doporučena kolonoskopie. Zde se zjistilo , že mám ve střevech nějaký polyp (ten byl hned odstraněn) a rovněž hemeroidy, což asi vysvětlovalo mé problémy se „špiněním“ a nutností měnit spodní prádlo velmi často. No jo no. Pořídil jsem domu bidetovou sprchu a snažil se i adekvátně stravovat, ale… Lepší to bylo jen trochu.

            V polovině loňského roku jsem se setkal s inženýrem Jirákem a líbilo se mi jeho zaujetí pro medicinální houby . Chtěl jsem tedy něco zkusit a dal na jeho doporučení. Zkusil jsem tedy ze zvědavosti teplý nápoj Epicao, (který jsem pil po první snídaňové kávě a dobrý. Cítil jsem tak nějak, že mám pak více energie a cítím se svěžejší). Na podzim jsem si zakoupil houbu Chagu (resp. vodný extrakt) , který jsem pil většinou rozmíchaný ve studené vodě (někdy s mlékem, chuťově mi to připomínalo studené Nescafe bez cukru). A taky dobrý. Pár dní jsem měl řidší stolici, ale dnes musím říci, že problémy s hemeroidy resp. „špinění” už nemám resp. nevnímám. Nevím, zda jsou vyléčeny (k doktorovi s tím nechci chodit a vlastně ani nemám důvod), ale jejich předchozí nepříjemné důsledky (“špinění a pálení”) už nepociťuji a to ani po sportu a to je skvělé.

Přemku děkuji Vám

P.S.

Ulcerosní kolitida

Mám diagnostikovanou ulcerosní kolitidu s postižením rekta.
Koncem roku 2016 se můj stav prudce zhoršil, neustálé chození na stolici mne ohrožovalo v práci i doma.
Při kolonoskopii zjištěn těžký zánět tlustého střeva.
Na základě rady Ing. Jiráka: vysazeny v únoru 2017 v jídle cukry, mléko, mouka. Doma začalo horečné hledání jiných potravin, jiné mouky, jako sladidlo do jídla jen javorový cukr. Chaga každé ráno jedna čajová lžička. Totální změna potravin a jídelníčku, žádný alkohol. Okamžitý účinek už po 14 dnech. Po jednom roce kolonoskopie, zánět jen na sliznici konečníku, vstup do střeva a střevo klidné a sliznice zdravá. Cítím se prakticky jako zdravý člověk bez jakýchkoli zdravotních problémů. Jídelníček zůstává s občasnou výjimkou. Dále beru chagu a nepiji alkohol. Změninily se mi chutě, manželka vaří jiná jídla, peče moučníky např. z červené řepy a mrkve. Úbytek na váze cca 20 kg. Je mi dobře.
Tak to je krátce průběh mojí choroby. Díky za všechno.

Míťa Š.

Strava

Markétu znám již mnoho let. Zpočátku mi přišlo divné, jaké stravovací návyky učí, měla jsem pocit, že jsou velmi omezující a nedá se tak žít. Ale jak jsem pozorovala jí i její rodinu, přišlo mi zvláštní, že nebývají nemocní, jsou stále plní síly a v dobré náladě. A navíc mi vždy u ní jídlo chutnalo. Začala jsem se více o to zajímat a občas nějaký její recept přidat do našeho jídelníčku. Zajímavé bylo, že po takovém obědě jsme se vždy cítili mnohem lépe. Zkrátím to, po několika letech je náš jídelníček úplně jiný než dříve. Nebereme žádné doplňky, jíme vše, ale s vědomím toho, co jíme a kolik. Jsme zdraví a spokojení. Proč nás to nikdo neučil dříve? Markétko přeju ti ať se ti tvé dílo daří a přibývají okolo tebe šťastní a spokojení lidé.

Hana B.

Hubnutí

Moje reference je velmi krátká. Potřebovala jsem shodit pár kilo a pořád to nešlo. Vysvětlili jste mi, proč přibývám na váze a nastavili jídelníček. Největším překvapením bylo, že abych zhubla, musím začít pravidelně a dostatečně jíst. Ale ono to funguje! Nemám hlad, psychicky jsem v klidu a kila jdou dolů sama.

L.K

Video z přednášky 1

Video z přednášky 2

Roztroušená skleróza

Jmenuji se Petra Š. od roku 2011 mám diagnostikovanou roztroušenou sklerózu. Při diagnostice mi doktor mimo jiné řekl, ať zapomenu na to, že budu mít děti, ať počítám s tím, že v budoucnu skončím na vozíku a že je nemoc neléčitelná. Se slzami v očích jsem odcházela domů. Nastaly roky neklidu, braní léků, o kterých nikdo neví, zda pomáhají či nikoliv (mimo jiné i injekční podávání léků, které způsobovaly chřipkové stavy). Léky atakám nezabránily (nefungovala mi ruka, přestávala jsem vidět, špatně jsem chodila atp.), vždy „přeléčeno“ kortikoidy. Věděla jsem, že bez dětí žít nechci, do roku 2016 jsem zvládla dvojí těhotenství (obojí s přirozeným porodem) a mám dvě zdravé holčičky. V průběhu roku po porodu se mi nedařilo dobře, ataky se objevovaly častěji – opět porucha hybnosti končetin.

Rozhodla jsem se ale, že již kortikoidy nechci! V počátku mi pomohla paní, jejíž činnost je těžké popsat, prostě radí, jak tělu lépe porozumět, jak si pomoci, pomáhá odstranit bloky z minulosti atp. Vyzkoušela jsem si, že je to dřina, ale tato metoda opravdu funguje. „Sama“ jsem pomohla své ruce, aby se opět dala do pořádku. Ataka ale „bohužel“ ( nebo spíše „na štěstí“, neb jsem konečně oslovila pana Jiráka) dala hodně zabrat noze. Noha vynechávala, pajdala jsem, tahala nohu za sebou, nemohla jsme dát nohu do „flexu“, ani ji zvednout. I když to bylo děsivé a já měla opravdu strach, kortikoidy jsme prostě nechtěla. A nastal zlom!

Zavolala jsem panu Jirákovi a začaly se dít věci:

  • Rozhovor po telefonu (uvedla jsem panu Jirákovi základní info o mě a mých problémech)
  • Rozhovor po skype (již podrobnější informace včetně řešení jídla,)
  • Pan Jirák mi poslal požadavek na krevní testy, které jsem si nechala u obvodní lékařky udělat a poté zaslala panu Jirákovi
  • Nevím nyní přesně, zda-li následovalo ještě něco, ale důležité je, že po dost krátkém čase od úvodního seznámení se, jsem začala užívat CHAGU a HERICIUM

Po rozhodnutí se, že do změny a uzdravování se jdu na 100% jsem „vlítla“ do spížky a vše nedobré vyhodila, ať už klasickou mouku, těstoviny, cukr, cokoliv, co jsem uznala za vhodné, že by mi mohlo škodit. Dle instrukcí od pana Jiráka jsme věděla, co již jíst nebudu a co naopak ano (strávili jsme společně i nějaký čas v obchodě s potravinami). Takže následoval nákup kvalitních lahodných pokrmů. Úmyslně jsem napsala lahodných, vše, co si připravuji a kupuji mi opravdu chutná! Žádné odtučněné náhražky, které tělu nic nedají, ale pravé kvalitní potraviny!!! No super! Stravu a „houby“ jsem propojila s klidovým režimem mé psychiky i těla (při únavě je potřeba si jít odpočinout, obtížné, ale úžasné)! (všichni říkají, že si nemůžou jen tak jít odpočinout, ale můžou, protože jde o jejich zdraví, jejich tělo!!! Mám dvě malé děti, práci, velký dům, zahradu…, ale když nemůžu, tak prostě nemůžu a jdu odpočívat!) Po 14ti dnech se mi noha začala dávat do pořádku! Tělo začalo dostávat to, co potřebuje, začalo se uzdravovat. Ano, není to ze dne na den. Byla jsem hodně unavená, asi ještě mnohem více, než jsem běžně bývala. Budila jsem se unavenější, než když jsem večer usínala. Vše jsem konzultovala s panem Jirákem. A pochopila jsem, že tělo v noci prochází procesem uzdravování, takže vydá hodně moc energie, proto ráno nemá sílu. Ale teď , po roce, je to zase dobré. Nemám ještě vyhráno, to určitě ne. Brnění nohou se mi stále ozývá, bolavé ruce po námaze se ještě taky občas ozvou, nohu také nemohu zapojovat na 100%. Ale vše je bez „chemických léků“ a ataky se neobjevují. Nikdo, kdo mě osobně nezná na mě diagnózu nepozná! Pokračuji a stále objevuji něco nového, co tělu pomáhá (bylinky, nápoje, doplňky od pana Jiráka). Tělo poslouchám a dopřávám mu to, o co si žádá! Ano, člověku musí „přepnout“ musí chtít, musí si uvědomit, že je to pouze na něm. A to, že si s dětmi v cukrárně nedám ledovou tříšť nebo zmrzlinku nebo, že si nedám vínko neznamená, že trpím, ale že mi je konečně dobře a já zmíněné pochutiny prostě nepotřebuji a nechci!!!

Pokud máte osobně akutní problém a potřebujete poradit nejen s našimi produkty, ale i životosprávou celkově, neváhejte nás prosím kontaktovat !