Již přes 15 let se zabýváme zdravou výživou a v posledních 10-ti letech specializací na medicinální houby. V poslední době začínají být léčivé houby populární a nejčastěji se dováží z Číny v podobě různých potravinových doplňků.

Léčivé houby ale rostou i u nás a dají se tady i pěstovat. Jsou to ty samé houby, které obdivujeme v tradiční čínské medicíně. Právě proto jsme se rozhodli založit ukázkovou přírodní farmu, kde houby pěstujeme, pak je zpracujeme a vyrábíme z nich funkční obohacené potraviny. Tím máme pod kontrolou celý proces od růstu až po konečný produkt. 

Důležité je pro nás to, že houby jsou pěstovány přímo v přírodě na našich dřevinách nebo substrátech z ekologického zemědělství. Tím dosahujeme podstatně lepších možných účinků, neboť náš genom tyto houby historicky zná a je s nimi lépe schopen spolupracovat. Rovněž se tak chceme vyhnout možné kontaminaci produktů, která bývá dnes bohužel velmi častá.

Mimo jiné bylinami i houbami lze do těla doplnit velké množství živin, které dnes v běžné stravě chybí. Houby mají navíc podobné, někdy dokonce i vyšší léčebné účinky než bylinky.Rádi bychom šířeji představili léčebné houby v médiích a na to navázali sériemi již plánovaných přednášek. Fakticky tuto cestu již praktikujeme jako odborní spolupracovníci a praktici na klinikách v Praze, kde umíme konkrétně poradit při různých typech onemocněních.

Kdo se o Vás stará ?

Markéta Dvořáková

ing. Přemysl Jirák